Úttörők: Christie hongkongi ázsiai művészeti aukciója

Április 1, 2024

A Christie's aukciós ház november 26-án Hongkongban „The Pioneers” elnevezésű őszi eladást tart. Az eladás elsőként említi a neves ázsiai kortárs művészeket, miközben Christie 250. évfordulóját is ünnepli.

Az Avid gyűjtők képesek lesznek megszerezni a 20. és 21. század befolyásos, avantgárd ázsiai művészeinek munkáit, köztük Sanyu, Zao Wou-ki, Zhang Daqian, Wu Guanzhong, Lin Fengmian és Kim Whan-ki munkáit.

CHU TEH-CHUN (ZHU DEQUN, Franciaország / Kína, 1920-2014) VERTIGE NEIGEUX (SNOWY VERTIGO) Olaj, vászon Mindegyik: 200 x 200 cm. (78 ¾ x 78 ¾ in.) (2) Összességében: 200 x 400 cm. (78 ¾ x 157 ½ in.)

CHU TEH-CHUN (ZHU DEQUN, Franciaország / Kína, 1920-2014)
VERTIGE NEIGEUX (SNOWY VERTIGO)
Olajfestmény
Mindegyik: 200 x 200 cm. (78 ¾ x 78 ¾ in.) (2)
Összességében: 200 x 400 cm. (78 ¾ x 157 ½ in.)

Számos művész valójában élete egy ideje külföldön élt, lehetővé téve számukra, hogy keleti örökségüket összekeverjék a nyugati művészeti technikákkal és filozófiákkal, ezáltal kialakítva egy innovatív művészeti stílust.

A kulturális fúzió tükröződik Hongkong választott aukciós helyén is, amelyet Rebecca Wei, a Christie's Asia elnöke „a nyugati és keleti filozófiák összefolyási pontjának” nevezett.

RYUZABURO UMEHARA (japán, 1888–1986) CANNES olajat vászonra 129 x 95 cm. (50 ¾ x 37 ⅜ in.) Festett 1961-1963-ban HK 10 000 000 - 16 000 000 USD 1 285 400 - 2 056 600

RYUZABURO UMEHARA (japán, 1888–1986)
olajfestmény
129 x 95 cm. (50 ¾ x 37 ⅜ hüvelyk)
Festett 1961-1963-ban
HK 10 000 000 - 16 000 000 dollár
1 285 400 - 2 056 600 USD

Jonathan Stone, a Christie’s ázsiai művészetének elnöke hozzáteszi: „Hongkongban az eladás szervezése továbbra is hűséges marad az innováció előmozdításában és a világszínpadon a legmagasabb kulturális és művészi teljesítmény bemutatása iránti hitünk iránt”.

A „Úttörők” eladást 2016. november 26-án, a James Christie szobájában, a hongkongi Kongresszusi és Kiállítási Központban, az Expo Drive 1. számú épületében, Wanchai-ban fogják megrendezni. ”