A New York aukciós szezonja erősen nyitott

Április 14, 2024

Ez a művészeti extravagáns művészet a gyűjtők számára ebben a szezonban: 1500 mű alkotja úgy, hogy a kalapács alá kerüljön mindössze öt napos aukción, amely vasárnap indul. A fő események a kortárs és a modern művészet értékesítése, amelyek este esnek a Christie's és a Sotheby's rendezvényein. A leghatékonyabb kortárs művészettől a legkényelmesebben kovácsolt modern művészetig, ezek az értékesítés legérdekesebb kínálatai.

Christie's - Bail to Fail (május 8.)

A hátulról nézve egy kicsi gyermekméretű ártatlanul térdel. Sétálj előre, és rájössz, hogy valójában a hírhedt diktátor, Hitler modellje. Maurizio Cattelan Neki nagyon sok műve jellemzi ezt a 39 darabos speciálisan kurátus értékesítést. A kreatív jövőkép néha a kritikus elismerés és a kereskedelmi siker rovására történhet, és ezt az itt bemutatott munkák is meg akarják mutatni. Maga a név abból fakad, hogy Bruce Nauman Henry Moore szobrásznak szentelte szoborát Henry Moore meghiúsult, egy kötött törzs ábrázolása.

A bemutatott további darabok tartalmazzák: Marcel Duchamp hírhedt verzióját a Mona Lisa-ból, kecskehallal; keresztre feszített rajzfilm béka, szerző: Martin Kippenberger; Jeff Koons egy kosárba merítette egy tankban; és David Hammons testével készített nyomatok.

Sotheby’s - Impresszionista és modern művészet esti akció (május 9.)

Egy jó választék a művészetek középpontjában áll ezen a Sotheby-értékesítésen, olyan híres nevekkel, mint a Picasso, a Magritte, a Monet és a Gauguin. Az eladás csillagai valószínűleg a francia művészek, Maurice de Vlaminck és Andre Derain két festménye.

Mindkét művész a korai 20. század elejétől a fauvista mozgalom része voltth században, amely a merész ecsetvonásokkal és az élénk színekkel megkerülte az impresszionizmus normál színét. Derain a Les Voiles Rouges (becslések szerint 15 - 20 millió dollár) a vörös vitorlákkal ellátott hajókat ábrázolja egy víztest fölött - bár a víz számtalan vörös lökettel is megtörtént, kiegészítve a vitorlákat. Az ég is létezik, mint a több színű ötvözet. Vlaminck a Sous-Bois (becslések szerint 12–18 millió dollár) a természeti táj extrém élénk ábrázolása, vörös, kék, zöld és sárga keverve fákba, levelekbe és fűbe. Ezt a két képet soha nem adták árverésre.

Szintén eladó Rodin's L'Eternel Printemps - egy kivételesen ritka márványszobrot, amely magában foglalja a szerelmeseket, és amelynek becslése 8 - 12 millió dollár.

Christie's - Háború utáni és kortárs művészeti esti eladások (május 10.)

Ebben az eladásban Mark Rothko's 17. szám (becslések szerint 30–40 millió dollár) és Jean-Michel Basquiaté Névtelen (becslések szerint 40 millió dollár) áll a legerősebb részvétel. Ezenkívül Richard Prince válogatásai és Alexander Calder ritkán látott mobiltelefonjai is megtalálhatók.

A nagy Basquiat 2,30 méter magas és 5 méter széles, közepén egy ördögi maszkot ábrázolva, amelynek mindkét oldalát erőszakos festékcseppek borítják. A maszk, a koponyák és más temetkezési témák használata gyakori a késő-haiti művész munkájában. Rothko festménye a festő ritka „kék” vászonjainak egyike, és a minimalista színblokkok védjegykombinációját ábrázolja.

Sotheby's - Kortárs Művészeti Esti aukció (május 11.)

Francis Bacon önarcképe, amely várhatóan 22–30 millió dollárra emelkedik, az egyik legfontosabb látnivaló, de ide tartoznak Andy Warhol, Cy Twombly és Basquiat művei.

A Twombly két festményét szintén nagyra értékelik, valószínűleg több, mint 40 millió dollár, és több mint 20 millió dollár. Az első, Untitled (New York City), a „Tableaux” sorozat része. Ez ábrázolja a gömbölyödéseket egy sárgás háttérrel, és megmutatja Twombly helyét a pop-art, a minimalizmus és az absztrakt expresszionizmus kereszteződésében. Ugyanezen sorozat egy másik festménye megdöbbentő 70,5 millió dollárba került egy másik Sotheby's aukción tavaly ősszel. A második darab, Cím nélkül (Bacchus 1utca V verzió), Bacchus-sorozatának része, és szigorú vonásokkal éles vérvörös pigmentet használ, hogy hivatkozzon a névszerkesztő isten mitikus minőségére.

Christie's - Impresszionista és modern művészet esti akció (május 12.)

A Christie aukcióinak utolsó este 52 tételben a modern és az impresszionista művészetnek lesz szentelve.

Az eladást számos szokásos nagy név vezette, különösen Monet két, korai művészetének a legjobbat képviselő alkotása, a mousquetaire (swashbucklers ábrázolása), Picasso és Modigliani portréja egy fiatal lányról, virággal.

Korda Masterclass Vol 7: Summer Carp Fishing | Danny Fairbrass & Darrell Peck (Április 2024).