Constantin Brancusi bronzszobrot 57 millió dollárért árverésre bocsátotta Christie's New York-i aukciója

Lehet 13, 2024

New Yorkban hétfőn 57,37 millió dollárért eladtak egy bronzszobrot, amelyet Constantin Brancusi született szobrász hegesztett. Alvó nő fejének szobor - a „La muse endormie” - a modernizmus úttörője által kilenc perces Christie-féle impresszionista és modern művészeti eladás után tett ajánlatot adta el, és egy hete indított magas rangú művészeti aukciókat, amelyek várhatóan százmillióban zajlanak. dollár.

Az 1913-as szobrot Constantin Brancusi öntötte, aki karrierje nagy részét Párizsban töltötte. Annak ellenére, hogy az előzetes eladást 25-35 millió dollárra becsülik, egy névtelen ajánlattevő felveszi a terv kétszeresét.

A második legnépszerűbb tétel a szeretője, Dora Maar, a „Femme assise, robe bleue” elnevezésű Picasso-portré volt, amelyet a spanyol mester 58. születésnapjára festettek és 45 millió dollárért árusítottak - mondta Christie.

Az olajfestmény eredetileg a művész barátja és galérikusa, Paul Rosenberg volt a tulajdonában, mielőtt a nácik elkobozták, és Rosenberg fia fedezte fel és megmentette.

Később az amerikai pénzügyész, iparos és művészeti gyűjtő, George David Thompson vásárolta meg. Az eladást megelőzően 35-50 millió dollárra értékelték.

Christie's és Sotheby's - a 18. századi Londonban alapított tisztelt házak - legalább 1,1 milliárd dollár összértékesítést folytatnak, és ezen a héten New York-ban száz, kortárs, modern és impresszionista műalkotást kínálnak aukcióra.

A hét legfontosabb becslése a Jean-Michel Basquiat 1982. évi „Untitled” címe - egy koponyaszerű fej egy óriás vászonra olajpálcikában, akrilban és spray-festékben -, amelyre Sotheby azt reméli, hogy elkészíti az Egyesült Államok új aukciós rekordját. művész több mint 60 millió dollárért.

A szezonban kínált művészet nagy része frissen forgalmazott - a Christie's hétfőn kínált alkotásainak 84% -át soha nem kínálták aukción, vagy legalább 20 éve voltak a piacon. Christie szerint az impresionista és a modern nagylemezek - köztük Monet, Chagall és Fernand Leger - esti eladása 289 millió dollárt kaptunk.

Jessica Fertig, Christie, az impressionista és a modern művészet szakértője, 35 országból vásárlók regisztráltak, 42% -ban amerikai és 23% -ban ázsiai vásárlással.

Picasso birtokolja az aukción eladott legdrágább műalkotások világrekordját, a „The Algiers Women” (0. verzió) című 179,4 millió dolláros bevételével a New York-i Christie's-ben, 2015-ben.