Christie's Londonban 2 rég elveszett márvány oroszlán árverésen részesült, Franciaország V. sírjának Károly király számára

Lehet 7, 2024

Andre Beauneveu francia művész 14. századi márványművészetét, amelyet több mint két évszázad óta egy privát brit gyűjteményben tárolnak, július 6-án adják el. Az oroszlánok egymáshoz közel álló tükörképeként vannak faragva, feltűnő részletességgel. és egyikük fogát fogja.

Beauneveut a király röviddel a trónra jutása után bízta meg, és négy családi síremlék felépítésével bízta meg a feladatot. Az oroszlánokat Christie's szerint két év alatt, 1364-1666-ban faragották, és Károly sírjának lábára helyezték őket akkori Párizsban a Saint Denis-apátságban.

A családi sírokat 1793-ban azonban a francia forradalmi kormány bontotta fel, és az oroszlánokat 1802-ben Thomas Neave, a brit arisztokrata vásárolta. A szobor megjelenése „figyelemre méltó újbóli felfedezést” jelent, mondta Christie.

„Ezen oroszlánok felfedezése egy angol magángyűjteményben csodálatos hír azoknak a gyűjtőknek és tudósoknak, akik korábban azt hitték, hogy elvesztek a francia forradalom idején” - mondta Donald Johnston, Christie szobrászat nemzetközi vezetője. Megjelenésük korábban csak egy 18. századi metszetből volt ismert.

A munkára vonatkozóan nem adtak becsült eladási értéket, bár várhatóan magas lesz. Károly testvérének, Berry hercegének sírjának pár márványfiguráját tavaly 5 millió euró (5,3 millió dollár) értékben eladták a Louvre-múzeumnak.