Az aukción eladott öt legdrágább Ferrari autó

Lehet 3, 2024

A Ferrari szeptember 9-én története történt, amikor a 2017. évi Ferrari LaFerrari Aperta 210. modelljének 10 millió dollárért adtak el eladást - ez a legmagasabb érték, amelyet bármely modern autót a 21. században árverésre bocsátottak. Még az újonnan beállított világrekord nélkül is, a LaFerrari Aperta uralkodó pozíciója az RM Sotheby's Ferrari 2017 aukcióján eladott autók listájának tetején önmagában is figyelemre méltó teljesítmény.

A 20 autó közül, amelyek több mint egymillió dollárt szedtek be a múlt héten a maranellói Ferrari aukción, a LaFerrari Aperta csak az egyik az öt autó közül, amelyeket az elmúlt két évtizedben építettek kalapács alá. A lista többi részét az 1950-es évek végétől az 1970-es évek elejéig terjedő klasszikus modellek képezik, még akkor is, amikor az alapító Enzo Ferrari DNS-je még mindig nagyon nagy része volt minden gyárban gördülő autónak.

Ferrari LaFerrari Aperta

Nem nehéz belátni, hogy a Ferrari szüreti modelljei miért rendkívül jól teljesítenek az aukciókon. A hét évtizedes régi Ferrari gazdag örökségével büszkélkedhet, amely páratlan minden más autógyártó számára. A Ferrari dicsőségének gyökerei a Formula 1-ben rejlenek: A Scuderia Ferrari az egyetlen csapat, amely 1950-es kezdete óta részt vett a Formula 1 világbajnokság minden kiadásán. Azóta tartja a legtöbb építőipari bajnokságot és a legtöbbet. a nyertes sofőrök.

A Ferrari verseny sikere természetesen eladósodik a csodálatos autóiért. 1947 óta az olasz autógyártó kiadta a valaha ismert legszembetűnőbb nagyjárművek közül néhányat a Ferrari 250 sorozatból és az F40-ből a Dino 246-ig és a Testarossa-ig. Ezek az autók, amelyek ma már rendkívül nagyrabecsültek az aukciós világban, sok multimilliomos Ferrari gyűjtőnek szívesen készülnek a kezükbe. (Hívják az őt létjogosultság, ha akarsz.)

De ha aukcióra kerülnek, ezek az áradó lovak lemerülnek a történelem könyvek oldalán. Tekintettel a LaFerrari Aperta rekordszerű eladására és az ikonikus olasz autógyártó 70. évfordulójának tisztelegéseként, meglátogatjuk az öt legdrágább Ferrari autót, hogy valaha is kalapács alá essen.

5. 1964 Ferrari 275 GTB / C Speciale

$26,400,000

Elindul a lista a 1964-es Ferrari 275 GTB / C Speciales valaha épített három modelljének. A trió többi részéhez hasonlóan a képen látható 6701 alváz versenyzésre készült, a „C” jelzésével (amely a Competizione) az autó nevében. A Pininfarina által tervezett autó karosszériáját a 275 GTB közúti kocsi alapította, és a Scaglietti építette. Olyan módosításokat hajtottak végre, mint a könnyű alumínium karosszéria panelek és a vékonyabb alvázcsövek, hogy csökkentsék az autó súlyát, és ideálisabbá tegyék a versenyzésre. A 275 GTB / C 316 lóerős 3,2 literes V12-es motorral is jött; amikor 26,4 millió dollárt szerez be az RM Sotheby's Auction Monterey-akcióján 2014-ben, ez lett a legdrágább első motorral felszerelt autó, amelyet valaha eladtak az eseményen.

4. 1967 Ferrari 275 GTB / 4 * S NART Spider

$27,500,000

Lehet, hogy a 4. helyen szerepel ebben a listában, de ne becsülje alá az 1967-es Ferrari 275 GTB / 4 * S N.A.R.T. Pók. Egy ideig valójában az autó volt a világ legdrágább autója, amelyet árverésre bocsátottak, amikor 2013-ban 27,5 millió dollárt tett a Pebble Beach-en az RM Auctions által. Az autó csak a 10 Ferrari 275 közül volt az egyik, amelyet valaha építettek kifejezetten nyílt tetejű és Spider konfigurációban, a Ferrari importőr Luigi Chinetti kérésére. Az 1967-es Ferrari 275 GTB messze meghaladja az aukció előtti becslését, amely a 14 és 17 millió dollár között marad, és továbbra is a leginkább kívánatos Ferrari cseppcsúcs. A hírességek sem veszítették el vonzerejét; A hollywoodi legenda, Steve McQueen birtokolta saját modelljét, amely később kalapács alá került 2014-ben.

3. 1956 Ferrari 290 MM

$27,500,000

Az 1956-os Ferrari 290 MM a legendák és a legendák dolga. Ez a piros sportautó - a klasszikus versenyautó Ferrari stílussal kiegészítve - sok történelemmel rendelkezik, jó úton kezdve, még mielőtt még 2015-ben eladták volna az RM Sotheby New York-i eladásán. „A Szent Grál az autógyűjtők és rajongók számára a világ minden tájáról” keresztelve, az autó csak egy a négy 290 millió ember közül, akik valaha épültek. A 0626 alváz azonban különlegességet mutatott: magának az El Maestro-nak készült, vagyis Juan Manuel Fangio-ra, akit széles körben elismernek a mindenkori legnagyobb Forma-1 versenyzőnek. Az autó még az adrenalin ízét is megismerte a versenypályákon, amikor negyedik lett az 1956-os Mille Miglia versenyen, Fangioval a kormány mögött. Később a Phil Hill, az egyetlen amerikai születésű Forma-1-es bajnok versenyezte, aki megszerezte a koronát az 1956/57-es sportautók világbajnokságán. Az 1964-ig tartó hosszú és emeletes versenypálya ellenére az autó még soha nem zuhant, ami nagyszerű annak, aki két évvel ezelőtt 28 millió dollárért vásárolta meg.

2. Ferrari 335S, 1957

$35,711,359

A verseny a Ferrari életéletében áll, és pontosan ez az, ami az 1957-es Ferrari 335S-t táplálta. A hivatalos Scuderia Ferrari gyári csapatkocsiként a 0674-es alváz Peter Collins és Maurice Trintignant kedvelt szeptemberi 12 óráig váltotta át a szerepet Wolfgang von Trips felé a Mille Miglia-n. A sportautó csak a hatodik és a második helyre hozta a tulajdonosokat, ám végül megízlelte a győzelmet, amikor Stirling Moss és Masten Gregory kezében havannai 1958-as kubai Grand Prix-t nyert.Minden tekintetben versenyautó. A 335S végül Pierre Bardinon világhírű magángyűjteményében találta meg a győztes Ferrarist. Szerencsére nem maradt így örökre. 2016-ban a Párizs által az Artcurial eladta a blue chip Ferrarit 35,7 millió dollárért - ez a második legmagasabb dollárár, amelyet valaha egy autóért fizettek nyilvános aukción, és az eddigi legmagasabb egy aukció Európában.

1. 1962 Ferrari 250 GTO

$38,115,100

A világ legértékesebb autója a teljesítmény, a jó megjelenés és a szünet tökéletes kombinációjával büszkélkedhet. Valójában a Ferrari 1962 és 1964 között csak 39 modellt készített a 250 GTO-ból. Közúti és versenyautóként egyaránt működve a 250 GTO a Ferrari tervezésének és mérnöki csúcsának a csúcspontjában volt debütálásakor. Ez a lista tetején azonban még akkor sem volt menta állapotban, amikor 2014-ben a kalapács alá ment a kaliforniai Bonham Quail Lodge aukción. Az autó először az 1962-es Tour de France Automobile versenyen, a francia versenyző, Jo Schlesser és a síversenyző, Henri Oreiller kezében volt. A francia pár a Coupes du Salon versenyen második fordulatához vette az autót, amely végül összeomláshoz vezetett, amely megölte Oreillert. A súlyosan sérült autót ezután visszaküldték a gyárba javításra, mielőtt többször újra eladták, és végül megtartotta a Maranello Rosso Collezione-nak. Az állkapocsra eső 38,1 millió dolláros árcédulum igazolja a 250 GTO sorozat páratlan csalódását, amely olyan hírességeket, mint Ralph Lauren divattervező és Nick Pink, a Pink Floyd dobos számít rajongóinak. Az eladás tükrözi a Ferrari helyzetét az autó világában is: szépen ülve, időtlen és összehasonlíthatatlan.

A VILÁG LEGDRÁGÁBB AUTÓI (Lehet 2024).