Off White Blog

F1 Sanghaj, Kína: Lewis Hamilton vezetési mesterkurzusa megnyeri őt, a Mercedes pedig a kínai Grand Prix-t

Lehet 14, 2024

Lewis Hamilton Mercedes-Benz F1 W08 hibridje a Formula 1 világbajnokságon Sanghajban, Kína © Sutton Motorsport Images

Lewis Hamilton domináns vezetési stílusa és a puszta pontosság vezette őt karrierjének 54. győzelméhez, amely 6,2 másodperccel hatalmasabb Sebastian Vettel „Prancing Horse” előtt. A britek teljes egészében vezettek, garantálva a pole pozíciót a kvalifikációban, és soha nem maradtak le a pályán. Ez a harmadik Formula 1 Grand Slam, és most a szintjén a dobogós helyeken áll a nagy Alain Prost. Ennek kellett volna lennie az egyik kiszámíthatatlan versenyhétvégén, a második gyakorlatot pedig az orvosi helikopter földelése után le kellett mondani, és a támadók állandó fenyegetése úgy tűnt, mintha a vasárnap délutáni versenyre tartanánk.

Gyere a verseny napjára, azonban az időjárás tiszta volt, de a sarkokban még mindig látható volt nedves foltok - amint azt Max Verstappen fedélzeti kamerája is mutatja, mivel a holland versenyző szakszerűen manőverezte autóját a nyitó körben a 16. helyet a 7. helyre, még a legjobb versenyének bizonyítására. Később felülmúlta tapasztalt csapattársát, Daniel Ricciardot, hogy a harmadik helyet fejezze be. Azt mondta: „Nagyon kihívást jelentő verseny volt, de nagyon élveztem. Azt hiszem, kilenc autót túllépték a nyitó körben, így nagyon jó verseny volt számomra. Nem volt sok pálya ideje ezen a hétvégén, mert nem sokat tettem a kvalifikációban, így nem számítottam arra, hogy a dobogóra dobom a 16. helyet.

A Ferrari Sebastian Vettel, a Mercedes AMG F1 Lewis Hamilton és a Red Bull Racing Max Verstappen a dobogón helyezkedik el a Shanghai Grand Prix 2017-en. © Sutton Motorsport Images

A Ferrari Sebastian Vettel, a Mercedes AMG F1 Lewis Hamilton és a Red Bull Racing Max Verstappen dobogója a 2017. évi Shanghai Grand Prix dobogón. © Sutton Motorsport Images

A hétvégének közeledtével Daniel Ricciardot Hong Kong-ban láthatták, hogy átugorja a kötélt a Causeway-öbölben, és vándorolt ​​a homályos összeg mellett. Lewis Hamiltont viszont egy tetőn látták Makaóban a látványos Makaó éjszakai látképe ellen, amely helikopterre szállt, majd újra Pekingben az JJ Lin énekesnővel, kalligráfiát tanulva, végül új tintát szerezve, amelyet büszkén mutatott be kínaiinak. rajongók. A Mercedes AMG ünnepelte 50 éves életét, és szombat este, Sanghajban elindította a GT R-t Kínában Lewis Hamiltonnal.

Ez a sanghaji hétvégének befejezése, a jövő hétvégén Bahrein lesz, és bemutatjuk az összes verseny kiemelt eseményt, valamint az első közel-keleti pitstop belső belsejében lévő luxust.