1,4 millió dolláros Banksy aukciós alkotás megsemmisült a sikeres licit után

Április 27, 2024

A Sotheby éppen most kapta meg Banksyját a kortárs művészeti aukción Londonban. A Banksy „Girl With Balloon” keretes verziója, amelyet az aprító pillanatok alatt önpusztítottak meg, miután a győztes 1,4 millió dolláros amerikai dollár ajánlatot megtették. Banksy ikonikus alkotása csupán másodpercek alatt elpusztult a festmény hangriasztó nyertes ajánlatának megfogalmazása után, majd a Léggömbös lány vászonval elindult a keretben rejtett aprítón.

"Úgy tűnik, hogy most Banksy-ed-et kaptunk." - Alex Branczik, az London London kortárs művészeti vezetője és vezetője

Az anonim angliai székhelyű utcai művész, politikai aktivista és filmrendező szatirikus epigramma alkotásairól és társadalmi-politikai kommentárjáról ismert, amelyben a sötét humor és a graffiti keveréke ötvöződik egy jellegzetes stencilling technikában. A legfontosabb, hogy Banksy azért híres, hogy nem ad el fényképeket vagy utcai graffiti reprodukciókat. Korábban a művészeti aukciók megpróbálták eladni sablonnal készített művészetét az utcai különféle helyszíneken, amelyeket vandalizált, és az eltávolítás kérdését a nyertes ajánlattevőre bízta.

Banksy legutóbbi vandalizmusa ugyanolyan vonalakban áll, mint a politikai és társadalmi kommentár, amely Alex Branczik-t, az London London kortárs művészeti igazgatóját és vezetőjét vezette álláspontjához: „Úgy tűnik, most kaptuk meg Banksy-t.”

Tekintse meg ezt a bejegyzést az Instagram-on

Megy megy elment…

Banksy (@banksy) által megosztott bejegyzés 2018. október 5-én, 18:45 órakor, PDT

A kerettel ellátott Lány léggömbvel, amely Banksy egyik leg ikonikusabb képét ábrázolta - egy lány, amely fényes vörös, szív alakú léggömb felé nyúlt - spray-festékben és akrilban, vászonra készítve, a táblára szerelt. Csúszni kezdett egy aprítóba, amelyet titokban a keret aljába szereltek. Úgy tűnik, hogy maga Banksy jelen volt az aukción, a teljes drámát az instagramon forgatta a „Going, Go, Go…” felirattal, majd egy 7 órával ezelőtti újabb videofelvételt készített, amelyben kiderült, hogyan öltöztette be a trévert, amelyet „hibabiztos” abban az esetben, ha aukcióra kerül.

"Ez aprított állapotban ez a művészettörténet része, és úgy véljük, hogy Banksy legalább 50% -kal hozzáadta értékét, esetleg olyan magas, hogy akár 2 millió fontot is meghaladó értékű lehet." - Joey Syer, a MyArtBroker.com társalapítója

Tehát Banksy feltette egy videót az Instagramba, majd szinte azonnal törölte a festmény teljes aprítójáról. Képernyőn rögzítettem mindenkinek, aki hiányzott! pic.twitter.com/uryPvP21ge

- Zoe Smith (@zoelouisesmithx), 2018. október 6

A Sotheby's által kiadott nyilatkozatban a neves aukciósház tárgyalásokat folytat a sikeres ajánlattevővel a Léggömbös vászon lány megsemmisítése utáni következő lépésekről. Stimmel, Stimmel és Smith, az aukciójogra szakosodott ügyvédi iroda szerint az Uniform Commercial Code elhallgatja a veszteségkockázat átruházását az aukciós aukción. „Általában az áruk tulajdonjoga nem releváns annak meghatározásakor, hogy melyik fél viseli a veszteség kockázatát. Az alapvető elem annak a félnek a személyazonossága, aki az áruk felett ellenőrzést gyakorol. A tisztviselő jogosult az ingatlan átadására, miután teljesítette az eladási feltételeket. Ezen a ponton a kézbesítés megtagadása a szerződés megsértésének minősül. ”

Miután korábban több Banksy műalkotást eladott, a MyArtBroker.com kijelentette Lány léggömb évente mintegy 20% -os értéknövekedést élvezett az elmúlt években. A MyArtBroker.com társalapítója, Joey Syer a Guardiannek adott nyilatkozatában kijelentette: „Ez most a művészettörténet része aprított állapotában, és úgy véljük, hogy Banksy legalább 50% -ot hozzáadott értékéhez, esetleg olyan magas, mint 2 millió fontot meghaladó plusz. ”