A Sotheby's árverésen megvásárolható Proust Archívumot

Április 4, 2024

Manapság a Marcel Proust elolvasását általában valamilyen irodalmi mérföldkőnek tekintik - újabb jelölést, amelyet be kell jelölni a kötelezően elolvasott klasszikusok ellenőrző listájára (és valami olyat, amit az író elismert, hogy még nem ért el). Ez az egyik hátránya, hogy regényedet széles körben a világ leghosszabb regényének hívják. Természetesen bárki, aki belepillant az egymillió szót pluszba A múlt emléke tudja, hogy az író sokkal többet birtokol, mint pusztán rekord.

Vitathatatlanul ez a mamutműve a legfontosabb egyetlen regény, amelyet a nyugati világban valaha megjelent. Az író örökségének tiszteletére a Sotheby's bejelentette, hogy mintegy 120 darabot fog értékesíteni a Proust Párizs személyes levéltárából (amelyet az író 41 éves nagyszülött unokahúga Patricia Mante-Proust ad el) - ideértve a kéz- kijavított bizonylatok, fényképek és levelek. Az aukció május 31-én kezdődik.

A múlt emléke egy hatalmas mű, amely megcáfolja a műfajok mindegyikét vagy konvencióját, részben önéletrajzi, bár kitalált, és az emlékeket, álmokat, eseményeket és filozófiai ötleteket összegyűjtve egy nagyszerű kárpitba. A tudósok már évek óta feltárják a könyvet, és megpróbálták megtalálni a valós élet analógjait a karakterek, helyek és műalkotások számára, amelyeket Proust leír. Így az archívumokból származó darabok valószínűleg nagy érdeklődést mutatnak minden komoly rajongó számára.

Néhány figyelemre méltó elem a Proustot, családját és közeli barátait, Lucien Daudetot és Reynaldo Hahnot ábrázoló fotók, amelyek szintén szerelmeseik voltak. Ezek szintén különös irodalmi érdeklődést mutatnak, mivel Proust szexualitása csak halála után derült fényre, és széles körben spekulálnak arról, hogy a szerző elrejtette szerelmeseinek vonásait a könyv néhány fő karakterében. Az egyik képen Daudet álmodozó pillantást vetett Proustra, miközben karját az íróra támasztotta, miközben egy másik barátja az egyik oldalára állt. Az 1896-os képet kompromittálónak ítélték meg, és a szülei utasították az írót, hogy visszaküldje a forgalomban lévő nyomtatványait.

Az irodalmi megjegyzés az árusításban Proust levelei is az apja számára, aki nem ismerte el az irodalmat mint megfelelő szakmát. A regény témája a narrátor és a szülei közötti kapcsolat is, amely híresen bemutatja gyermeke éjszakai rettegéseit és az anyjától való kényelmi függőségét.

Az eladás koronás ékszere valószínűleg a „Virágos fiatal lányok árnyékában” című második részének kézírásos igazolása lesz. Emlékezés, amely tartalmazza az áthúzott részeket és a javításokat. A „Swann's Way” eredeti kiadása, első kiadása Emlékezés, amelyet 1913-ban tettek közzé, szintén eladásra kerül. A szakértők becslése szerint a teljes gyűjtemény 520 000 - 740 000 euróba (600 000 - 850 000 dollárba) kerül.

A félelmetes Proust évtizedek óta tart egy bizonyos fellebbezést, és valószínűleg továbbra is ezt fogja tenni addig, amíg valaki ki nem állítja a következő megfontolásra érdemes alkotást (bár ennek a századnak a Proustjának versenyzője a norvég Karl Ove Knausgård és hat éve). új, hosszú önéletrajz). És azoknak, akik még nem szúrtak rá, talán itt az ideje belemerülni a „Swann's Way” -be ...

Ezt a történetet házon belül írták, háttérként AFP jelentéssel és több forrásból. Kép jóvoltából Gallimard