Párizsi aukciós munkavállalók lopnak halottból

Lehet 7, 2024

A párizsi aukciós munkavállalók egy csoportja rájött egy alapvető igazságot: a halottak nem hagyják ki a holmikat, és nem is beszélnek meséket. A francia bíróságon a Hotel Drouot vezető aukciós ház körülbelül 35 hordozóját elítélték egy értékes tárgyak ezreinek az elhunyt örökségéből történő lerombolásával. A sérülés sértéseként évek óta ezt teszik, és alig voltak ennyire befolyásoltak benne. De ne aggódjon, ők is kaphatnak esélyt arra, hogy a börtönben gondolkodjanak a bűncselekményeikről, és erre tartanak egyesek.

A BBC jelentése szerint a rakományok a sírrablást foglalkozási megsemmisítésnek tekintik, és csavarodott módon segítették és bántalmazták három aukciós, akik felfüggesztették a börtönbüntetést. A védelmi csapat a lopásokat „megmentésnek” nevezte a tárgyalás során. A Hotel Drouot maga a tudatlanságot hivatta és támogatta a vádemelést. Meglepő módon az AFP jelentése szerint annak ellenére, hogy az egyik hordozó a Porsche 911-es birtokában volt, ez csak gyanút váltott ki, nem pedig cselekedetet. Anonim tipp volt a hatóságok számára, hogy megszerezzék az egyik hordozót, akinek 19-re hiányzó festménye vanth századi francia művész, Gustave Courbet. Nem sokkal ezután függöny volt a legénység többi részének.

Hogyan tudták a szállítmányozók ezeket a lopásokat kezelni? A tárgyalás során arról számoltak be, hogy kihasználták a szerepüket a halottak otthonának tisztításában és tárgyak szállításában a Hotel Drouotba. Sokkal később adták el az elemeket.