Új aukciós rekord a londoni Manet festéshez

Április 19, 2024

Edouard Manet önarcképét 22,4 millió fontért (33 millió dollárért) adták el a (z) Sotheby kedden Londonban.

Ez volt a Manet által fizetett kép legmagasabb ára. A Manet előző rekordja 16 millió font volt egy 1989-es New York-i eladáskor.

Az olaj, a vászon műfaja komor hangon jelenik meg, és azt mutatja, hogy a szakállas művész edzőkefével a kezében tartja a kagyló kalapját.

Annak ellenére, hogy új rekordot állított fel, a festmény, amelyet kedden adtak el egy ajánlattevőnek a szobában a Sotheby'snél, elmulasztotta a maximális becsült 30 millió fontot.