A Monet 'Haystack' rekordszintű 110 millió dollárt nyert a Sotheby aukción

Április 8, 2024

A Monet 'Haystack' rekordot elérő 110 millió dollárt nyert a Sotheby aukción

A híres francia festő a művészet történetében volt és vezető szerepet játszott az impresionista mozgalomban, amelynek munkái a világ múzeumain tekinthetők meg, és a Meules nevű vászonolaja meghökkentő, 110,7 millió dolláros árat hozott aukción. New York-ban.

Kedden, a New York City-ben tartott aukció a festmény 1986 óta történt első eladását jelölte meg, és az előző ár 44-szerese volt. Nem csak ez a legmagasabb ár, amelyet valaha fizettek egy Monet festményért, hanem a legmagasabb ár is, amelyet minden impresionista műalkotásért fizettek. A korábbi tulajdonosok 1986-ban 2,53 millió dollárért vásárolták a képet. A Sotheby's nem nyújtott be részleteket az új vevőről.

Az 1890-ben festett 'Öszvér' a 'Szénaboglyák' elnevezésű sorozat része, összesen 25 festményből áll, amelyek közül 4 eladásra került. A Meules az egyetlen, akit ebben a században aukcióra bocsátottak. A francia impresionizmus alapítója saját művei, amelyeket nagyra elismernek az impresionista mozgalomra gyakorolt ​​hatása miatt, és a fényképet a témájáért.

Az aukciósház szerint a művész világ aukciós rekordja és az impressionista művészet első alkotása, amely az aukción átlépte a 100 millió dolláros küszöböt. Egy másik mű, amely eltérő aukciós rekordot állított fel, a Jeff Koons nyúlszobra, amelyet szerdán este több mint 91 millió dollárért adtak el a New York-i Christie's-nél, szerdán. Az új lemez csak hat hónappal azután jön létre, hogy David Hockney „Művészi portré (két figurájú medence)” új mércét állított az élő művész számára, amikor tavaly novemberben 90,3 millió dollárért eladták - a New York-i Christie's-ben is.